Pirmieji patiriami klausos praradimo požymiai gali skirtis. Tai priklauso nuo organizmo ir pagrindinės klausos praradimo priežasties. Štai keletas bendrų ankstyvųjų požymių, rodančių, kad kažkas artėja klausos sutrikimai:

Sunku suprati, ką žmonės kalba. Tai vienas pirmųjų klausos praradimo požymių, kai sunku suprasti kalbą, ypač triukšmingoje aplinkoje arba kai kalba keli žmonės.

Dažnas prašymas kartoti. Prašymas pakartoti ką tik pasakytus žodžius ar kalbėti garsiau, gali būti ankstyvas klausos praradimo požymis.

Garso didinimas. Jei pastebite, kad prireikia nustatyti garsiau nei įprastai televizoriaus, radijo ar kitų įrenginių garsą, tai gali būti bandymas kompensuoti klausos pablogėjimą.

Nesusipratimai pokalbiuose. Jei pastebite, kad dažnai neteisingai interpretuojate, ką kiti sako, arba netinkamai atsakote į klausimą ar komentarą, tai gali reikšti, kad jūs tiesiog neišgirdote teisingai.

Socialinė atskirtis. Asmenys, turintys klausos sutrikimų, gali pradėti vengti bendravimo ar susibūrimų, nes jiems sunku sekti pokalbius. Tai gali sukelti socialinę izoliaciją.

Spengimas ausyse. Spengimas ausyse yra skambėjimo, zvimbimo ar kitų garsų ausyse suvokimas. Kartais tai gali atsirasti dėl klausos praradimo arba būti ankstyvas to požymis.

Sunku girdėti aukštus garsus. Gali darytis sunkiau išgirsti aukštus garsus, tokius kaip paukščių čiulbėjimas ar telefono skambėjimas.

Klausos sutrikimai kalbant telefonu. Klausos sutrikimų turintiems žmonėms gali būti sunku girdėti pokalbius telefonu, ypač jei kito asmens balsas nėra toks aiškus, kaip kalbantis gyvai. 

Sunku girdėti švelnius garsus. Patiriant ankstyvą klausos praradimą darosi sunkiau išgirsti švelnius garsus, pvz., šnabždesius ar tolimus garsus.

Nusivylimas ir nuovargis. Kai žmogus neprigirdi, bet labai stengiasi tai padaryti, gali padidėti nusivylimas, protinis nuovargis ir netgi stresas.

Jei jūs ar kas nors iš jūsų pažįstamų jaučia šiuos požymius, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju ar klausos priežiūros specialistu. Ankstyvas klausos sutrik nustatymas gali padėti veiksmingiau valdyti ir gydyti klausos praradimą.